Akce týdne

Co je nového - články

Vapefly Albreich II MTL RTA recenze

Moje první recenze, moje první mechanika.

 

Vapefly Alberich II MTL RTA. Osazoval jsem ho prozatím dvakrát a no mohlo by to být snažší ale třeba je to tím že chvíli trvá než se člověk do toho dostane. 😃 Vapefly Albreich II MTL RTA je ideální clearomizer na dobrou tabákovku (například příchutě Al Carlo jsou v něm vynikající) a vyznavače MTL vape nebo i pro začátečníky asi supr (nemám s čím srovnávat) já jsem spokojen. 😉 Chuť z něho dostávám o krapet lepší než z továrních žhavících hlav. Nikde mi neprotéká a dolíváni je jednoduchost sama takže super. Finálně Vapefly Albreich II MTL RTA dávám 8 z 10. 👍 další poznatky a zkušenosti časem ✌️

 

Vapefly Albreich II MTL RTA, Vapefly Albreich 2 MTL RTA

 

Pro vapeshop Royalvape.cz napsal: Lukáš Patzelt

Voom Mesh Mini recenze - jednorázovky silně konkurující Elf Baru

Dnes jsme si pro Vás připravili recenzi na jednorázové elektronické cigarety Voom Mesh Mini od výrobce Izzy Smoke které jsou od června na našem trhu v České republice, doposud je můžete zakoupit například na Slovensku v síti prodejen GECO.

 

V článku Voom Mesh Mini recenze - jednorázovky silně konkurující Elf Baru se dozvíte:

 

 

Představení Voom Mesh Mini

 

Voom Mesh Mini jsou jednorázovky, tedy jednorázové elektronické cigarety od výrobce Izzy Smoke, který je jedním z výrobců vstupujících na český trh. Kromě jednorázovek Voom Mesh Mini vyrábí také e-liquidy a další vape produkty, některé z nich věříme že časem najdete i na našem vapeshopu. Izzy Smoke vyrábí několik různých příchutí Voom Mesh Mini, v různých silách nikotinu, tedy hlavně 20mg a 10mg nikotinu. Liquidy v těchto jednorázovkách obsahují nikotinovou sůl, která má lepší vstřebatelnost nikotinu do krevního oběhu, díky tomu snadno uspokojí potřeby i těch nejsilnějších kuřáků.

 

TIP na článek: Tipy a rady jak přestat kouřit.

 

voom mesh mini recenze

 

Voom Mesh Mini Grape Ice

 

VOOM Mesh Mini Grape Ice - tedy jednoduše příchuť hroznového vína s trochou ledové dochutě. Ledová dochuť zde není nepříjemně výrazná ale je to takový fajnový doplněk k chuti utržených hroznů, příchuť je příjemně slaďoučká a chuť hroznového vína je velmi výrazná, ale led ji zmírňuje, takže není ani přeslazená.

 

 

 

Voom Mesh Mini Mint

 

Spíš než chuť máty mi to připomíná časy, kdy jsem byl schopný na praxi nebo ve škole vyžvejkat celý balení Airwaysek každej den, je to takový nenásilný a docela chutný. A co Mint Tobacco?

 

Voom Mesh Mini Mint Tobacco

 

Kdo někdy četl mé recenze, nebo měl možnost diskutovat se mnou o příchutích či liquidech, ví moc dobře že já tabák moc nemusím, což je pro mně jakožto vapera paradox. Voom Mesh Mini Mint Tobacco bere to nejlepší z výše uvedené příchutě Mint a přidává tabák, který by teda mohl být o něco méně výrazný, na druhou stranu je velmi dobře, že se myslí i na milovníky tabákovek - těch je také spoustu, což já bohužel nejsem. Jde o vhodnou příchuť pro chlapy, kteří zkrátka přestávají kouřit.

 

Voom Mesh Mini Passion Grapefruit

 

Pořádný grapefruit mezi jednorázkovkami chybí, nebo jsem na něj ještě nenarazil, nicméně za mně jde o jednu z nejvydařenějších příchutí jednorázovek Voom Mesh Mini a jsem rád, že jsem zrovna tu měl možnost vyzkoušet. :)

 

Voom Mesh Mini Strawberry Banana

 

Tady by mohla být výraznější ta jahoda, ale banán který z potahu cítím mi nostalgicky připomíná časy mi mamka v dětství mixovala banány, celkově jsem velký fanda banánových milkshaků a i liquidů s chutí banánů, kdo to má taky tak, tak ho Voom Mesh Mini Strawberry Banana potěší.

 

Voom Mesh Mini Peach Ice

 

Voom Mesh Mini Peach Ice svou "vybledlou" barvou naznačuje že asi nebude tak dobrý, výrazný, ovocně dobroučký. Ale nesuďme knihu, v našem případě jednorázovku podle obalu, to by jsme klamali. Jde o velmi vydařenou příchuť, možná barva by mohla být atraktivnější. Ledová dochuť není tak výrazná, o to výraznější je však příchuť ovoce.

 

Voom Mesh Mini Mango Ice

 

Voom Mesh Mini Mango Ice je příchuť která autenticky napodobuje chuť manga, super zprávou je, že v příchuti dominuje právě mango a ne "ice", teda ledová složka, která by ale o něco výraznější být mohla, ale spíše jen tak decentně. :)

 

Voom Mesh Mini Watermelon Ice

 

Osobně nejsem fanda melounových příchutí, i když meloun jako takový mám moc rád nicméně příchuť Voom Mesh Mini Watermelon Ice věrohodně připomíná meloun který znám a tak rád ho v létě vydlabávám.

 

Voom Mesh Mini Blackcurrant Lemonade

 

Existují druhy ovoce které mám raději, nicméně z Voom Mesh Mini je Blackcurrant Lemonade TOP 3, tak dobrá chuť že se to ani opravdovému černému rybízu nevyrovná, limonádě možná také ne, nějaký lepší džus z černého tybízu by už konkurovat této jednorázovce mohl.

 

Voom Mesh Mini Apple Ice

 

Apple Ice, tedy ledové jablko - málokterá příchuť apple ice se může vyrovnat opěvovaným příchutím Just Juice, dámy a pánové, pokud nechcete míchat liquidy a dolévat e-cigaretu a máte rádi kvalitní jablečné příchutě, tak je Voom Mesh Mini Apple Ice výbornou volbou která Vám ušetří čas který by jste strávili údržbou elektronické cigarety.

 

Voom Mesh Mini Orange Ice

 

Málokdo ví jak na pomerančovou příchuť a navíc je jich na trhu šíleně málo v jednorázovkách, takže tohle je bezpochyby v rámci sortimentu společnosti Izzy Smoke velká konkurenční výhoda.

 

Voom Mesh Mini Blue Raspberry

 

Tady by Voom Mesh Mini mohl statně bojovat s Elf Barem 600. Ale asi by vyhrál Voom Mesh Mini, chuť je velmi výrazná ale ne chemická a to je jen dobře.

 

Voom Mesh Mini Mix Berry

 

Pán z Izzy Smoke mi sdělil jeho osobní názor, že Voom Mesh Mini Mix Berry mu nechutná tak jako jiné příchutě Voom Mesh Mini, což ukazuje fakt, že chutě můžou být fakt rozdílné, protože mně chutná, baví a je to super věc pro člověka, který je líný dolévat e-cigaretu a jehož 99% pohybu činí ťukání do klávesnice a klikání na myš. :) Což byl jeden z důvodů proč jsem Voom Mesh Mini chtěl zkusit, ač se mi nabízí mnoho výrobců a u těch bez většího renomé pochybuji o kvalitě a nenavazuji bližší kontakt.

 

Závěr

 

Bál jsem se, že alespoň některé jednorázovky Voom Mesh Mini budou fakt propadák, jako třeba české Nick One, nebo některé Vaal Q Bary od Joyetechu. Setkání nelituji a fakt se těším na to, až tyto jednorázovky budou u nás v Česku v prodeji i v sítích GECO nebo na našem e-shopu, doporučil bych je asi každému, kdo hledá nějakou jednorázovku ať už proto, že chce vapování vyzkoušet, nebo proto, že je prostě líný uživatel PC (ať už se jedná o programátory, markeťáky, gamery nebo prostě kohokoliv kdo sedí vesměs jen u počítače). O každé příchuti Voom Mesh Mini si asi udělejte obrázek buď sami, až s nimi přijdete do styku nebo můžete při výběru té Vaší využít naší recenzi. My je určitě dříve nebo později hodláme také naskladnit, pokud chcete o naskladnění vědět, odebírejte newsletter níže a my Vám dáme hned, jakmile naskladníme Voom Mesh Mini, nebo i jiné produkty od výrobce Izzy Smoke, případně můžete zachytit i některou z našich soutěží či akcí.

 

Určitě v brzké době očekávejte recenze na další produkty od výrobce Izzy Smoke, a věřím, že budou stejně tak dobré, jako jednorázovky Voom Mesh Mini.

 

 
Zdražování elektronických cigaret - co přinese konsolidační balíček?

Mnozí z Vás jistě sledujete to, že se již nějakou dobu v rámci konsolidačního balíčku vlády spekuluje a řeší zdanění elektronických cigaret a náplní do nich, společně si v tomto článku projdeme co to pro nás vapery znamená, znamenat bude nebo může.

 

V článku Zdražování elektronických cigaret - co přinese konsolidační balíček? se dozvíte:

 

 

Jaké produkty pro vaping se budou zdražovat?

 

Ač se o nové spotřební dani mluví jako o "dani z elektronických cigaret", nejspíše, dle znění co probíhají v médiích se nebude týkat hardwaru - tedy přímo elektronických cigaret či komponent jako jsou například žhavící hlavy, pody a cartridge ale naopak náplní do nich, s největší pravděpodobností se zdanění bude týkat ale i tzv. "polotovarů" jako jsou příchutě do e-cigaret, báze na míchání liquidu, nikotinové boostery. Nicméně bez liquidu není vapování, tudíž se vapeři budou muset adaptovat na zdražení.

 

 

O kolik budou produkty zdražovat a proč?

 

V současné době sociální sítě ale i média bývají zaplaveny různými spekulacemi - například na sociální síti TikTok pan poslanec a expremiér Babiš zmiňuje zdražení o 150% - zdražení však záleží na konkrétních produktech a na tom, jaké mají ceny v současnosti a jakou daní budou v průběhu let zatíženy. Paradoxně před úředníky z ministerstva zdravotnictví stojí zásadnější problémy - například zajistit nedostatek léků, kdy jsou mnohdy i léky na recept, které vždy byly dostupné takřka okamžitě i měsíce k nesehnání, i tak ministerstvo zdravotnictví přišlo před několika měsíci s návrhem na drakonické zdražení náplní do e-cigaret, kdy by například i beznikotinová 1000ml báze s obsahem PG/VG ze současných 400,- Kč stála ve výsledku po započtení DPH a spotřební daně ve výsledku něco okolo 13 000,- Kč. Produktů s menším objemem v ml (mililitrech) se zdražení samozřejmě dotkne méně. Nicméně po domluvě ve vládní koalici, se kterou se zdá, že se shoduje také opozice se rozhodlo jít cestou progresivního zdanění po dobu následujících čtyř let.

 

Současný scénář spotřební daně by měl probíhat následovně.

 

Vývoj spotřební daně z e-cigaret 2024-2027

Rok Kč/ml
2024 2,50,- Kč
2025 5,00,- Kč
2026 7,50,- Kč
2027 10,00,- Kč

 

Jak se změní trh s vapingem?

 

Nejen v Česku, ale i ve světě je společnost zkrátka naučená na to, že když přijde komplikace vymyslí se způsob jak ji obejít, nebo ji předejít. Spotřební daň zkrátka neobejdete, a pokud se rozhodnete ji nezaplatit a vyrobit nebo dovézt si produkt jako dovozce bez okolkování, máte problém - jedná se o daňový únik, toto si výrobci a distributoři uvědomují a tak nejspíše než ke konci vapingu v Čechách dojde spíše například ke změně nabízeného sortimentu, například že výrobci namísto velkých bází budou vyrábět menší, nebo místo příchutě a bází přejdou na výrobu již hotových liquidů. Možností je mnoho, některé z nich si dovedeme živě představit. Vapeři, nebojte se proto o to, že by zboží nebyl dostatek, jen zde v České republice máme spoustu skvělých výrobců, kteří vyrábí například příchutě Prime, příchutě VINC nebo liquidy Way To Vape a mnohé další. Je však možné, že v případě výměny vládní garnitury po parlamentních volbách v roce 2025 může být daň z elektronických cigaret změněna, nebo úplně zrušena.

 

Vyplatí se poté objednávat zboží v cizině?

 

Velká část vaperské komunity již v cizině nakupuje, pro někoho to může být řešení, nicméně dané obchody by tímto riskovali postih. Například nakoupíte-li zboží v Německu, kde je poctivě okolkované a zatížené německou spotřební daní a dojde Vám do České republiky, kde zrovna bude platná naše spotřební daň na úrovni legislativy ČR, daný obchod tak porušuje zákon a dopustí se daňového úniku, kdy případné orgány mohou požadovat i Vaši součinnost, nebo Váš produkt zadržet a zlikvidovat, v podstatě stejně to tak bývá v častých reportážích týkajících se zadrženého údajně "značkového" oblečení nebo alkoholu či cigaret bez kolků. V případě zavedení spotřební daně v ČR bude tedy méně riskantnější objednávat u českých výrobců a dodavatelů, čímž navíc podpoříte naše české výrobce ve výrobě dalších, kvalitních příchutí, liquidů a tak dále. :)

 

 

 
Nevoks Feelin A1 Pod recenze

V článku Nevoks Feelin A1 recenze se dozvíte:

 

 

Výhody Nevoks Feelin A1 Pod

 

Prvně bych chtěl poděkovat výrobci Nevoks, který nám zaslal dvě elektronické cigarety Nevoks Feelin A1 Pod, jedna je na recenzi kterou právě píši a o druhou budeme mít soutěž u nás na Facebooku a Instagramu. Nevoks Feelin A1 je taková cenová střední třída POD systémů, konkurence v česku jej prodává za cenu okolo 549,- Kč, pro Slováky je to tedy cca 22€, 1000mAh vestavěnou baterii tedy vidím jako must have při takové ceně. Nevoks Feelin A1 se prodává v sedmi barevných variantách, ze kterých si vyberou jak muži, tak ženy. Nevoks Feelin A1 při pravidelném používání (jako většina PODů) neprotéká a navíc umožňuje vapování jak stiskem spínacího tlačítka, tak automatickou detekcí potahu. Podání chuti je více než dobré, zažil jsem sice i e-cigarety s lepším podáním chuti, ale zase tohle můžeme považovat za docela subjektivní dojem. Při testování Nevoks Feelin A1 Pod jsme využívali Shake and Vape příchutě Just Juice a liquidy Just Juice Salt.

 

Nevoks Feelin A1 Pod 1000mAh

 

Nevýhody Nevoks Feelin A1 Pod

 

Jedinou vyloženě nevýhodu, kterou jsem na Nevoks Feelin A1 Podu shledal bylo asi to, že při potahování bez stisku spínacího tlačítka se ne vždy sepne spínací tlačítko, je ale možné že to bylo třeba jen kazovou cartridgí, což se občas, velmi zřídka, stane u leckteré e-cigarety - to bohužel ani my jako prodejci, ani Vy jako zákazníci neovlivníte, nebo tím že automatické spínání je málo citlivé (osobně mám rozštěp patra a rtu a tak nemám asi tak silný potah jako "normální", zdravý člověk, respektive člověk bez rozštěpu), ale spínací tlačítko to naštěstí zachraňuje, to jde bez problémů.

 

Shrnutí recenze Nevoks Feelin A1 Pod

 

Tak a jdeme na shrnutí. Konkrétní výhody a nevýhody Nevoks Feelin A1 Pod jsme si identifikovali a vyjmenovali, v průběhu několika následujících dní vyjde na sociálních sítích našeho vapeshopu soutěž o Nevoks Feelin A1 Purple, za tuto příležitost pro Vás děkuji výrobci Nevoks.

 

Vyrábíte elektronické cigarety, příchutě nebo cokoliv související s vapingem a chcete zrecenzovat nebo jinak zpropagovat Váš produkt? Napište mi na obchod@royalvape.cz a určitě spolu něco vymyslíme! :)

Vapefly Jester II Pod recenze

 

Výhody Vapefly Jester II Pod

 

Vapefly Jester II Pod je další elektronická cigareta s POD systémem z dílny společnosti Vapefly. Za mne (dle mého subjektivního dojmu) se jedná o jeden z nejlepších PODů který jsem kdy měl možnost vyzkoušet. Vyniká perfektním vyvážením podání chuti a kouřivosti při cartrdidgi o odporu 0,6ohm, ta je součástí základního balení. Pokud však chcete, můžete si vybrat i z dalších cartridgí které Vapefly vyrábí a to 0,8ohm, 1,0ohm a 1,2ohm. Jedná se tedy o relativně velkou variabilitu pro začínající e-kuřáky kteří sáhnou po MTL variantě. Mne osobně nejvíce však sednul odpor 0,6ohm, ve kterém jsem testoval Shake and Vape příchutě ZAP! Juice Aisu, dokonalý požitek poté, co jsem dlouho vapoval vesměs jen dezertovky.

 

vapefly jester ii pod, jester pod, vapefly jester 2 pod kit

 

Nevýhody Vapefly Jester II Pod

 

Jako nevýhodu Vapefly Jester II Pod shledávám asi jen v tom, že nemá více barevných variant a že varianta Silver a Gunmetal vypadá defacto stejně. Co ale není může být. Zase je to můj subjektivní názor a kromě toho, že jinak asi Vapefly Jester II Podu nemám moc co vytknout, tak toto asi jediné zbývá.

 

Shrnutí recenze Vapefly Jester II Pod

 

Jednoduše si recenzi shrňme, pokud hledáte POD systém pro začátečníky bez nutnosti slořitého nastavování, s relativně dobrou výdrží baterie a s dobrým podáním chuti, určitě můžete sáhnout i po Vapefly Jester 2 Pod.

 

Výhody Vapefly Jester II Pod

Rozměry: 110mm x 15,6mm x 24mm
Hmotnost: 42g
Objem cartridge: 3ml
Kapacita baterie: 1000mAh
Nabíjení: USB-C 5V/1A
Použité materiály: PCTG, ABS/PC
Nahoru
35 položek celkem
Your SEO optimized title page contents