Akce týdne

Co je to vapování a vaping?

V článku Co je to vapování a vaping se dozvíte:

 

 

Co je to vapování a vaping?

 

Vapování je proces zvaný vaporizace, ke kterému potřebujete elektronickou cigaretu / grip a náplň do elektronické cigarety (e-liquid), žhavící hlava v e-cigaretě pak zahřívá liquid a ten se pak promění na páru, kterou vdechujete, na tomto principu nefungují jen elektronické cigarety a gripy ale také vaporizéry.

 

co je to vapování, co je vapování, jak přestat vapovat, liquid příchutě, vape cz, vaping, elektronická cigareta vape

 

Proč vapovat?

 

Vapování je společensky přívětivější alternativou kouření (viz. tipy a rady jak přestat kouřit) - neprodukujete popel, a páru která se odpařuje z e-liquidu nezapáchá ba naopak mnohdy příjemně voní. Vapování má také svou výhodu v tom že narozdíl od klasických cigaret do těla vstřebáváte pár látek a to: propylenglykol (PG), rostlinný glycerin (VG) které jsou součástí každé báze či boosteru. Další složky které jsou součástí náplní do elektronických cigaret jsou: nikotin (volitelně v hotových e-liquidech nebo součástí nikotinových bází a boosterů) a potravinářské aroma (příchutě) které jsou vyráběny zpravidla ve farmaceutických laboratořích za dodržení přísných hygienických, potravinářských a farmaceutických standartů, těchto látek je tedy podstatně méně oproti klasickým cigaretám ve kterých je přes 4000 látek, z toho zaručeně okolo 70-ti rakovinnotvorných. Další výhodou vapování je také to, že vaping je podstatně levnější pro běžné uživatele, pro fajnšmekry kteří si rádi motají spirálky a používají DIY clearomizery už to tak levné není ale furt se vaping i přesto dá udržet v rovině kdy je vaping stále levnější než kouření klasických cigaret..

 

Kdo je to vaper?

 

Vaper je v podstatě každý uživatel elektronických cigaret, někteří však vaping mají jako hobby a přešli i k výrobě vlastních výrobků, například příchutě Adam´s Vape. Většina vaperů jsou nebo byli kuřáci, kteří se jednoho dne rozhodli že přestanou kouřit, závislost na nikotinu u nich mnohdy byla tak silná, že to nešlo ze dne na den a museli použít tzv. "pomocníka" v podobě elektronické cigarety.

 

Jak přestat vapovat?

 

Pokud jste se rozhodli přestat kouřit a v tomto cíli Vám pomáhá elektronická cigareta, je důležité postupně snižovat dávky nikotinu, ideálně zhruba po 3-6 měsících postupně snižovat dávky nikotinu, postupně se dostanete do fáze kdy budete vapovat a případně si míchat liquidy s obsahem 0-3mg nikotinu, jakmile se dostanete do situace kdy budete vapovat bez nikotinu, můžete po nějaké době vapování odložit vapo a pokud se k němu zase nevrátíte, Vaše závislost na nikotinu a vapování je pryč.

 

 

 
Your SEO optimized title page contents