Akce týdne

Návod jak namíchat e-liquid s Shake & Vape příchutí

V článku Jak namíchat e-liquid s Shake & Vape příchutí se dozvíte:Co je to Shake & Vape příchuť?

Shake & Vape příchutě (v překladu do češtiny "zatřes a vapuj") jsou příchutě pro míchání vlastních liquidů. Kombinací příchutí a báze či boosteru vznikne e-liquid. Shake & Vape příchutě jsou tzv. "longfill příchutě" které mají spoustu výhod například jednoduché míchání, dobrou chuť, velkou variabilitu a jsou fenoménem ve světě vapingu, díky své jednoduchosti míchání uspokojí jak naprosté začátečníky, tak zkušené uživatele elektronických cigaret, kteří rádi zkouší nové a nové věci a co si budeme, Shake & Vape příchutí je na trhu opravdu nespočet. Narozdíl od klasických příchutí na míchání e-liquidů nemusíte přesně odměřovat poměr báze či boosteru a nemusíte nechávat e-liquid zrát. I když to někteří vapeři a výrobci Shake & Vape příchutí doporučují. Další výhodou Shake & Vape příchutí je, že se Shake and Vape příchutě prodávají v plnících lahvičkách a to nejčastěji v 60ml, 75ml a 120ml lahvičkách ve kterých bývá zhruba 10-30ml příchutě, proto v případě klasického míchání Shake & Vape příchutí nebudete potřebovat injekční stříkačku pro přesné odměření příchutě. Do lahvičky s Shake and Vape příchutí pak stačí jen dolít bázi či booster (doporučujeme Vám báze IMPERIA nebo báze Dekang či boostery IMPERIA), pak lahvičkou zatřepat a máte hotový liquid. Například Příchutě Dinner Lady nebo příchutě Just Juice jsou dodávány v 60ml lahvičkách které obsahují 20ml příchutě, takže zde stačí dolít jen 40ml báze nebo boosteru, pak lahvičku zase uzavřete a pořádně s ní zhruba 1-2 minuty zatřepete. Pak máte e-liquid který můžete začít vapovat ve Vašem vapu.


jak namíchat liquid, jak namíchat shake & vape, jak namíchat shake and vape, liquid příchutě, míchání eliquidů
Jak namíchat e-liquid s Shake & Vape příchutí | Ilustrační foto


Co je to báze a booster?

Báze a booster jsou v podstatě to samé, obecně však báze může být i beznikotinová a booster je čistě nikotinový. Obě látky mimo nikotin obsahují základní složky pro míchání e-liquidů a to PG a VG (nebo-li propylenglykol a rostlinný glycerin). PG a VG bývá v různých poměrech a určují hustotu výsledného e-liquidu.


Správná hustota báze nebo boosteru

Správná hustota báze nebo boosteru je důležitá zejména kvůli využití potenciálu Vašeho zařízení, resp. volba správného poměru e-liquidu Vám ušetří peníze za nákup nových žhavících hlav (příliš hustý e-liquid se totiž do některých e-cigaret s vyššími odpory žhavících hlav vstřebává pomaleji a tak se Vám pravděpodobně rychleji spálí žhavící hlava = nutnost nákupu dalších). Obecně takovou zásadu kterou zákazníkům doporučuji: Zařízení s odporem 0,6ohm a vyšším = e-liquid s hustotou 70PG/30VG, 60PG/40VG nebo 50PG/50VG. U zařízení s odporem 0,5ohm a nižším pak e-liquidy s poměrem 70VG/30PG či 80VG/20PG - pro DL vapování a v případě odporu 0,3ohm a nižší můžeme v klidu zajít i na Max. VG nebo-li 100VG/0PG což je vhodný poměr pro cloudchasing a vape triky.

Nejpoužívanější poměry:


  • 50PG/50VG (známé jako Fifty) - ideální poměr pro MTL vapování, perfektní požitek z chuti, kouřivost relativně dostatečná.
  • 70VG/30PG (nebo také Dripper, e-liquidy s přívlastkem High VG) - ideální poměr pro DL vapování kde si chcete vychutnat chuť e-liquidu, kouřivost vyšší.
  • 80VG/20PG (nebo také Velvet) - pro DL vapování kde preferujete kouřivost, která je vyšší na úkor intenzity příchuti.
  • 100VG/0PG (nebo také max VG) - vhodná pro Cloudchasing vapování což je DL vaping kde je opravdu vysoká kouřivost (vhodná pro vape triky) na úkor chuti, která je cítit ale mnohem méně než u 80VG/20PG


Výhody Shake & Vape příchutí

Míchání Shake & Vape příchutí má spoustu výhod a díky tomu se staly fenoménem ve světě vapingu v podstatě hned. Nejeden uživatel míchání e-liquidů s Shake & Vape příchutěmi propadl.


Široký výběr Shake & Vape příchutí

Široký výběr Shake & Vape příchutí - přes všemožné kombinace tabáku s něčím až k různým ovocným či dezertovým kombinacím, chladivé i nechladivé.. Například výrobce příchutí PJ Empire začal dělat řadu příchutí Slushy Queen, vznikla poptávka po těchto příchutí i bez chladivého efektu a tak vznikla řada příchutí PJ Empire Slushy Queen NO ICE. Perfektní chuť a stovky příchutí různých druhů, kombinací od různých výrobců, kde si každý vaper najde tu svou. Kdo by si nedal vanilkový custard nebo třeba letní kombinaci šťavnatého ovoce?


Jednoduché a bezpečné míchání liquidů

Míchání e-liquidů s Shake & Vape příchutěmi je jednoduché a není na něm moc co zkazit. Díky tomu je míchání liquidů s Shake and Vape příchutěmi vhodné i pro začátečníky, jde o bezpečné míchání e-liquidů, je však důležité si dát pozor a dbát zdravotních pokynů uvedených přímo na balení jednotlivých příchutí, bází a boosterů. V případě toho že náhodou nalijete bázi, booster či příchuť na ruce, umyjte si po namíchání liquidu ruce a nesahejte si s rucemi od těchto výrobků do obličeje.


jednoduché a bezpečné míchání e-liquidů, míchání shake & vape, míchání shake and vape, jak namíchat liquid
Jednoduché a bezpečné míchání e-liquidů | Ilustrační foto


Výhodná cena Shake and Vape příchutí

Cena je jednou z největších motivací pro vapery začít míchat si vlastní e-liquidy. Většinou je cena kterou zaplatíte za 10ml již hotového e-liquidu podstatně vyšší, než když si z zakoupených příchutí a bází 10ml e-liquid namícháte.


Nejlepší Shake & Vape příchutě na míchání e-liquidů

Zde Vám ukáži seznam tří mých nejoblíbenějších příchutí, které mě opravdu dostaly do kolen, jde o příchutě které mi chutnaly ze všech asi nejvíce ale nezapomeňte - jde o můj subjektivní názor, pokud Vám některá z těchto příchutí nechutnala, zkrátka Vaše chuťové buňky pravděpodobně uspokojí jíná Shake & Vape příchuť, ale z asi 100 Shake & Vape příchutí co jsem za poslední rok měl možnost vyzkoušet, tyto byly TOP Shake and Vape příchutě.


1. Core by Dinner Lady - Vanilla Custard

Core By Dinner Lady je řada Shake & Vape příchutí od výrobce Dinner Lady, jejich bezpochyby (alespoň dle mého názoru) nejlepší počin byla příchuť Vanilla Custard.


vanilla custard, dinner lady vanilla custard, core by dinner lady, dinner lady core


2. Havana Lights - Mango

V jednoduchosti je krása.. Jednoduchý název "Mango" mluví za vše, za mě asi nejlepší mangová příchuť kterou jsem kdy měl možnost vyzkoušet. Příchutě Havana Lights se vyrábí v Česku, takže "zlaté české ručičky" zase udělaly good job.


mango, mango shake and vape, mango shake & vape, havana lights, havana lights mango


3. Alpha Origins - Cinnamon Buns

Představuji Shake & Vape příchuť Cinnamon Buns od výrobce Alpha Origins z USA, asi nejlepší Shake & Vape příchuť s příchutí nějaký buchty nebo něčeho podobného..


Alpha origins, alpha origins cinnamon buns, cinnamon buns, shake and vape
Pro vapeshop Royalvape.cz napsal: Martin Orešanský

 
Your SEO optimized title page contents