Akce týdne

Typy - druhy elektronických cigaret

V článku Typy - druhy elektronických cigaret se dozvíte:

 

 

Co je to elektronická cigareta?

 

Elektronická cigareta funguje na principu vaporizace e-liquidu (náplně do elektronických cigaret). Díky procesu vaporizace se kapalný liquid mění na páru pomocí zahřívání, páru následně vdechujete. Vapování je méně rizikovou alternativou kouření, kdy do těla nevstřebáváte dehet. E-liquidy obsahují složky PG (propylenglykol) / VG (rostlinný glycerin), aroma (příchutě) a případně nikotin. E-liquidy si můžete již hotové koupit, nebo si vlastní namíchat s našimi příchutěmi a bázemi na míchání liquidů či boostery.

 

Existují následující typy elektronických cigaret:

 

 

Elektronické cigarety pak můžeme také dělit dle typu vapování pro který jsou určeny, a to:

 

 

Typ elektronické cigarety - Klasická elektronická cigareta

 

Prvním, základním typem elektronických cigaret je tzv. "klasická elektronická cigareta", tyto e-cigarety můžou být jak pro MTL vaping, tak DL vaping, jsou specifické tím že ve většině případů obsahují vestavěnou baterii s kapacitou která je většinou mezi 1000-3000mAh a většinou šroubujete clearomizer a měníte žhavící hlavu.

 

Výhody klasických elektronických cigaret:

 

 • Velký výběr e-cigaret
 • Relativně velká kapacita baterie, díky čemuž můžete vapovat i celý den bez nutnosti nabíjení
 • Možnost výběru vhodné elektronické cigarety pro MTL nebo DL vapování
 • Vhodná pro začátečníky

 

Jako příklad klasické elektronické cigarety může posloužit jedna z nejoblíbenějších elektronických cigaret v historii vapingu, Joyetech eGo AIO:

 

ego aio, joyetech ego aio, ego aio 1500mah, joyetech ego aio 1500mah
Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO 1500mAh v černé barvě

 

Typ elektronické cigarety - Pen-style elektronická cigareta

 

Pen-style je typ elektronické cigarety který se vyrábí především pro MTL vapery setkáte se zde spíše častěji s nutnosti vyměnit cartridge s vestavěnou žhavící hlavou. Disponují zpravidla nižší kapacitou baterie a vysokým odporem žhavících hlav, jsou tedy vhodné jako "sekundární" elektronická cigareta nebo pro vaping na místech či ve společnosti, kde nechcete obtěžovat velkou produkcí páry.

 

Výhody pen-style elektronických cigaret:

 

 • Nízká produkce páry - elektronická cigareta je tedy vhodná do společnosti
 • Intenzivnější podání chuti díky vysokému odporu žhavící hlavy.

 

Dokonalým příkladem pen-style elektronické cigarety je Joyetech eRoll MAC Vape Pen:

 

joyetech eroll, eroll mac, eroll mac vape pen, vape pen, joyetech eroll mac
Pen-style elektronická cigareta Joyetech eRoll MAC Vape Pen

 

Typ elektronické cigarety - Elektronická cigareta s POD systémem

 

Elektronické cigarety s POD systémem jsou v současné době velmi oblíbenou variantou především díky jednoduché údržbě, jejich výhoda spočívá většinou ve vestavěné baterii s kapacitou baterie do 1000mAh a cartridgí která často obsahuje vestavěnou žhavící hlavu a boční plnění, díky čemuž do ní jednoduše dolijete liquid, nabíjení se pak většinou řeší USB-C portem díky kterému e-cigaretu velmi rychle nabijete. E-cigareta s POD systémem Vám plně nabitá vydrží na celý (nejen) pracovní den, záleží však na intenzitě vapingu.

 

Výhody elektronických cigaret s POD systémem:

 

 • Dostatečná kapacita baterie pro celodenní vapování bez nabíjení
 • Jednoduchá údržba a plnění e-liquidem
 • Luxusní podání chuti
 • Jde o velmi lehké e-cigarety

 

Příkladem elektronické cigarety s POD systémem je nástupce legendární e-cigarety Uwell Caliburn která bývá označována za nejlepší elektronickou cigaretu s POD systémem a to Uwell Caliburn A2:

 

Elektronická cigareta s POD systémem Uwell Caliburn A2 Irish Purple

 

Typ elektronické cigarety - Grip/Mód

 

Gripy nebo-li módy jsou většinou výkonnější než elektronické cigarety, většinou k nim však potřebujete dokoupit monočlánky, některé ale mají baterii vestavěnou. Investice do gripu/módu bývá zpravidla vyšší než do elektronické cigarety ale požitek z produkce páry a chuti ceně pak odpovídá. Na většinu gripů pak můžete namontovat i jiné clearomizery se stejným závitem. Spousta gripů disponuje přívětivým horním plněním, společnost VOOPOO pak aktivně kombinuje prvky POD systému se svými gripy a módy.

 

Výhody gripů a módů:

 

 • Široký výběr gripů pro DL i MTL vaping
 • Vyšší výkon
 • Většina gripů disponuje přívětivým vrchním plněním
 • U DL gripů si můžete užít pořádnou produkci páry!

 

xpriv, smoktech x priv, smoktech xpriv, smok x priv, smok xpriv
Populární grip Smoktech X-Priv 22W

 

Typ elektronické cigarety - Jednorázová elektronická cigareta

 

Jednorázová elektronická cigareta je vhodná pro ty, kteří nechtějí investovat větší počáteční investici do vapingu, jednorázové elektronické cigarety koupíte například v trafice ale i u nás v kategorii jednorázové elektronické cigarety, ty koupíte s různým obsahem nikotinu od 0mg (bez nikotinu) až po 16mg. Velká část jednorázových elektronických cigaret obsahuje takzvanou nikotinovou sůl která má vyšší a rychlejší vstřebatelnost nikotinu, díky čemuž není nutné vapovat až tak intenzivně jako při vstřebávání nikotinu v jeho klasické formě, která je obsažena ve většině e-liquidů, boosterů a nikotinových bází. My doporučujeme jednorázové elektronické cigarety Nasty Juice Air Fix s obsahem 10mg nikotinu (nikotinová sůl), nebo beznikotinové jednorázové elektronické cigarety VAAL Q Bar od společnosti Joyetech

 

Výhody jednorázových elektronických cigaret:

 

 • Nižší počáteční investice (z dlouhodobého hlediska se však více vyplatí kouření nejednorázových elektronických cigaret)
 • Velké množství příchutí na výběr
 • Není potřeba údržba, vzhledem k tomu že jde o jednorázové elektronické cigarety je pak vyhodíte a koupíte a rozbalíte si novou :)

 

jednorázová cigareta, jednorázová elektronická cigareta, nasty fix, nasty juice air fix
Jednorázové elektronické cigarety Nasty Juice Air Fix

 

 
Your SEO optimized title page contents