Akce týdne

Způsoby vapování - MTL, DL a CCH

V článku Způsoby vapování - MTL, DL a CCH se dozvíte:

 

 

Co je to MTL vapování

 

MTL vapování nebo-li MTL vaping (mouth to lung) nebo-li pusa-plíce jde o způsob vapování kdy šlukujete, šlukování je styl kouření kdy páru nejprve natáhnete do úst a až pak ji vdechnete. MTL vapování je standartní styl kouření kterým vapeři nahrazují kouření klasických cigaret. Většinou kuřáci kteří vapují stylem MTL vapování používají e-liquidy s nikotinem. Uživatele kteří nejvíce holdují ochutnávání různých e-liquidů a příchutí vapují stylem MTL. MTL vapování je orientováno na chuť.

 

Ideální poměr PG/VG pro MTL vapování

 

Ideální poměr PG/VG pro MTL vapování je 50PG/50VG kdy je vyvážená kouřivost a intenzita chuti e-liquidu.

 

Další poměry PG/VG pro MTL vapování:

 

 

Větší obsah PG nad 80PG/20VG není v e-liquidech standartní a může snížit životnost Vaší žhavící hlavy do elektronické cigarety.

 

MTL vapování tedy není určené pro tvorbu velkého množství páry, je ale vhodné pro vapování ve společnosti, například v restauraci kde majitel vapování toleruje.

 

Co je to DL vapování

 

DL vapování nebo-li direct lung je styl vapování kdy potahujete přímo do plic, pára tedy nemá “mezipřistání” v puse, v podstatě se při DL vapingu nadechujeme a při tom páru vdechujeme do plic. Díky vyššímu výkonu DL e-cigaret a nižšímu odporu žhavících hlav jste schopni při DL vapování vytvořit velké množství páry, u DL vapingu si ale určitě kromě hustých mraků užijete chuť liquidu.

 

Vhodný poměr e-liquidu pro DL vaping

 

Vhodné poměry pro DL vaping jsou:

 

  • 70VG/30PG nejčastější poměr pro DL vapování
  • 80VG/20PG kdy obětujete intenzitu chuti za hustší a větší oblaky páry

 

Pro DL vapování doporučujeme mít žhavící hlavy o odporu 0,5ohm a méně. Pro tento způsob vapování se doporučuje snížení množství nikotinu v e-liquidu, protože spolu s párou vdechujete také nikotin, můžeme doporučit například liquidy Emporio High VG nebo liquidy Dekang High VG. E-liquidy s přívlastkem High VG mívají většinou poměr 70VG/30PG.

 

Co je to CCH vapování

 

CCH vaping nebo-li cloud-chasing, opět jako u DL vapování potahujete přímo do plic, ale jak lze z názvu vydedukovat jde zejména o způsob vapování kde produkujete zejména velké množství páry, pokud se Vám líbí mraky, bude se vám CCH vapování líbit. Tento typ vapování neprovozujeme za účelem uspokojit potřebu nikotinu a kvalitní podání chuti v CCH vapování asi jen těžko najdete.

 

Vhodný poměr e-liquidu pro CCH vaping

 

Vhodný poměr PG/VG pro CCH vaping Nejvhodnější poměr pro CCH vapování je tzv. Max VG nebo-li 100VG/0PG.

 

 
Your SEO optimized title page contents